Salma tavukçuluk ,Organik yumurta üretiminde kapalı kümes bir çok yapı malzemesinden yapabilirsiniz.Betonarme Kümesler, Prefabrik Kümesler, Sandaviç Panelden Kümesler ve İzolasyonlu Çadır Kümesler gibi..Hangi yapı malzemesinden yaparsanız yapın dikkat edilecek hususlar şunlar dır…

Yapacağınız kümes besleyeceğiniz tavuk sayısına orantılı olarak yapılmalı yada düzenlemelisiniz.Kapalı kümesinizin kışın çok soğuk yazın ise çok sıcak tutmayan bir yapı malzemesinden yapmalısınız,Kümesinizi havalandırmak için yeterli şekilde pencere hatta havalandırma fanı taktırmanızda fayda olacaktır..

Kümesinizin tabanı ince bir beton yapmanızı ve üzerine kuru kalması ve sıcak tutması için 5/6 cm kalınlığında kaba talaş sermenizi tavsiye ederiz..

Kümesinizde belli miktarda aydınlatmak için elektrik tertibatınız olmalı Kümesinize belli ölçülerde ve adetlerde tüneklikler yapılmalıdır.Kümesinizin folluklarını ister sandıktan ister plastik sebze kasasından ister ise raf şeklinde herhangi bir malzemeden yapabilirsiniz..

Kümesinizin follluklarını 6/7 yumurta ya 30×40 cm lik bölüm olarak hesaplayabilirsiniz.Kümesinizde yeterli miktarda yemlik ve kullanımı kolay olan suluk tertibatı olmalıdır,Kümesinizin bir tarafından ışık ve güneş alacak gibi yapmanız da fayda olacaktır.

Kümes ortamı hayvanın stressiz rahatça yemini suyuna ulaşabildiği huzur içinde bir ortam olmalı,unutmayın ki tavuklar ne kadar huzurlu ise bir o kadar verimli ve sağlıklı olurlar.melor yumurta İstenildiği takdir de izolasyonlu çadır kümes veya prefabrik (sandaviç panel) kümes olarak anahtar teslim çiftlikler yapılır.

İster manuel ister otomatik ekipman kurulumu ve satışı yapılmakta dır.Her türlü salma tavukçuluk yada organik yumurta ve organik tavuk üretim çiftlikleri profesyonel ekiplerimiz tarafından A dan Z ye kurulumları yapılmakta dır.

Türkiye’nin her bölgesine hizmetlerimiz vardır.