Salma Tavukçuluk Nedir ?

Home/Salma Tavukçuluk Nedir ?

Salma tavukçuluk halk arasında bilinen ismi ile köy yumurtası üretimidir. Yurt dışında ise salma tavukçuluğa FREE RANGE adı verilmektedir.

Salma tavukçuluk sektöründe beslenicek tavuk sayısına göre doğru orantıda açık arazi ve geceleri tavuk sağlığına uygun kümesleri olmaktadır.
Tavuklar gündüzleri sürekli arazi özgürce toprak, tabiat ve güneş den aldıkları minarelerle daha sağlıklı, kaliteli lezzetli ve yumurta elde edilmektedir.Salma tavukçuluk da aynı zamanda doğal içerikli katkı maddesi olmayan yemler verilmektedir.

Salma tavukçuluğun esas prensibi mutlu doğal ortamlarında doğal kendi yaşantıların yaşayan tavuklar dan insan sağlığına en uygun yumurtaları elde etmektedir.Salma tavukçuluk tüm dünyada insanların sağlıklı gıdaya olan artan talepe karşılık her geçen gün sektör olarak büyümekte ve gelişmektedir.Kapalı ortamlarda küçük kafesler içerisinde tamamen mutsuz ve tavuklara göre salma tavukçuluk da tavuk kendi özgür mutlu hayatını yaşamakta dır, o yüzdendir ki salma tavukçuluk hayvan refahı açısından da vazgeçilmez ve önemli bir sektör olarak ortaya çıkmakta dır.

Salma tavukçuluk yani doğal yumurta üretimine tüm dünya da yeni trend olmuş ve tüm dünyada çok hızlı büyüyen bir sektör haline gelmiştir.Salma tavukçuluk demek köyler de amatörce beslediğimiz köy tavukları gibi rastgele sağlıksız kümesler de rastgele buğday ,arpa vs gibi yem vererek ama hiç yem vermeyerek yumurta üretimi yapmak değildir.

Her sektörde olduğu gibi her konuda önemli detaylar ve işin teknik kısımları bulunmaktadır.Salma tavukçuluk da tavukların kalitesinin  doğruluğundan kümes şartlarına verilen yeme kadar önemli bir çok detaylar vardır .Doğru ve istikrarlı kazançlı bir üretim yapmak için salma tavukçuluk ile ilgili her konuda teknik ve gerekli olan hususları atlamamalısınız.

Sektör ile alakalı olarak her konuda hizmetimiz ve her türlü ekipman, gerekli malzeme tedariklerinizi firmamız dan yapabilirsiniz.Salma tavukçuluk ile ilgili daha detaylı bilgileri bölüm bölüm sitemizde bulabilirsiniz..

WhatsApp